niedziela, 5 maja 2013

Ada, czy to wypada?

Czy wypada szyć TAK, gdy przed chwilą jeszcze było się zieloniutkim jak - nie przymierzając - szczypiorek na wiosnę?
Nasza odpowiedź brzmi - zdecydowanie! Wypada! Ba! Trzeba się tym chwalić! I Adą zamierzamy się chwalić, bo to nie tylko niezwykle zdolna, ale i przesympatyczna Nitkowa Klientka! :)

Ada przyszła do nas na Szew Intensywny. I wyjść od nas nie może, a raczej - przychodzi ciągle :) Co bardzo odpowiada i nam i jej.
I tworzy w Nitce świetne rzeczy. O, na przykład takie:


Czy, podobnie jak my, macie problem z uwierzeniem w to, że ten oto TOP uszyła całkowicie samodzielnie osoba, która jeszcze kilka tygodni wcześniej nie szyła w ogóle?

I, żeby nie było, to nie jest taki prosty prosty top, on tylko tak wygląda na pierwszy rzut oka. Ale ma, na przykład, zaszewki. A jak powszechnie wiadomo - potrafią one być podstępne ;)


Ma też na tyle intrygujący i niesamowicie efektowny zamek. Prawda, że ten praktyczny detal bardzo dobrze działa też wizualnie?


I zwróćcie uwagę jak ładnie jest wszyty!


Jedyne czego temu topowi brak, to Ada w środku. Próbowałyśmy ją namówić na małą sesję, ale... nie miała czasu, nie chciała dać się oderwać od maszyny!
Nic dziwnego, skoro w progi Nitkowe wkroczyła z wielką, wesołą i kolorową i - rzecz jasna - własnoręcznie uszytą torbą...


... kryjącą w środku całą masę tkanin :) Nie można było tracić czasu na duperele! ;)


Po szybkiej naradzie z Nitkową Kasią wybrane zostały materiał, wykrój, zaczęło się krojenie, szycie i... szast-prast powstał taki fajowy ciuszek! :) Przysięgamy - dziewczyna uwinęła się w mniej niż 2 godziny!
A nam nawet udało się cyknąć fotę "z wkładką" :)


A nawet dwie! Nie ukrywajmy jednak - wyłącznie dlatego, że Ada pozwoliła się fotografować podczas końcowych przymiarek.


I jak Wam się podoba? Dla nas - bomba!
A Ada pewnie jeszcze nie raz wpadnie do Nitki z torbą pełną tkanin i - zupełnie nie zawracając sobie głowy tym czy wypada czy nie - uszyje coś fantastycznego!

10 komentarzy:

 1. dla mnie nic niezwykłego w tym, że początkująca i już szyje. dla chcącego nie ma nic trudnego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że chcieć to móc!
   Ale Ada imponuje nam tym, i za to ją tak chwalimy, że się NIE BOI. Wiele osób początkujących nie szyje ze strachu właśnie, bo przecież "ja nie umiem". A cała sprawa na tym polega, by odważnie próbować, podejmować się nowych wyzwań, z każdą kolejną rzeczą stawiać sobie poprzeczkę wyżej. I do tego właśnie w Nitce zachęcamy :)

   Usuń
 2. Bomba! Zdolniacha ta Ada!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda?
   Takie talenty trzeba pielęgnować, więc prosimy - Ado, szyj więcej! :)

   Usuń
 3. Ja postanowiłam uszyć sobie sukienkę, wybrałam jedną z "Burdy". Dziś kupiłam magazyn, a tu się okazuje, że to jedna z dwóch najtrudniejszych rzeczy do uszycia z tego numeru. Obsługiwałam maszynę już, wychodziłam zawsze z założenia, że to nic trudnego - trzeba po prostu usiąść i deptać, jednak były to zawsze proste rzeczy. Trochę się zdemotywowałam w pierwszej chwili, jednak potem pomyślałam "Co, jaaaa nie uszyję?" ;). W tym tygodniu zamierzam uszyć "na brudno" i ten tekst dodał mi jeszcze odwagi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to się nazywa "mieć ducha"! Brawo!
   Trzymamy kciuki i podpowiadamy: czytać uważnie, spokojnie robić co intuicja podpowiada i nie bać się niczego :)
   I prosimy o prezentację efektów!
   PS. Bardzo dobry pomysł z uszyciem próbki, na pewno się przyda taka wprawka.

   Usuń
 4. Szycie ubrań to dla mnie magai...zawsze szyję na oko..na wyczucie...a ubrań tak się chyba nie da:( Świetne te topy...nooo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ da się! Jasne, że pewne podstawy są niezbędne, ale wyczucie jest zdecydowanie ważniejsze :)

   Usuń
 5. Żadna magia, da się na wyczucie, a nawet bez wyczucia bo tego akurat momentami mi brakuje, a fatałaszki powstają :) Dziękuję za te przemiłe słowa, a jeszcze bardziej za wyedukowanie mojej osoby! Ada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuchajcie Ady, ona wie co mówi :)
   Ado, cała przyjemność po Nitkowej stronie!

   Usuń

Dziękujemy, że tu jesteście. Każdy Wasz komentarz jest dla nas bardzo ważny!