piątek, 14 czerwca 2013

I cała reszt(k)a VIII - zajawka

Dziś mamy dla Was ogromną dawkę koloru! Poznajcie najnowszy pakiet Misji resztka!


Jak zawsze mamy dla Was mnóstwo bawełnianych skrawków, a na dokładkę - filc i dodatki :)


I... czy już o tym wspominałyśmy?... mnóstwo koloru!


Tym razem prezentację zaczynamy od tasiemek i sznurków. Kolorowych, a jakże!


 I w dodatku niektóre są haftowane!


Ponieważ jest lato - jest kolorowo. A ponieważ czerwiec zaczyna się Dniem Dziecka - jest dużo radosnych wzorów!
Listków...


... pasków i esów-floresów...


... pasków i kropeczek...


...ba! Są i myszki Miki!


Trochę żółtego...


... niebieskiego...


... fioletowego i zielonego.


Groszki na fiolecie i groszki na czerwieni.


Na granacie i turkusie.


Każdy skrawek to inna historia!


A wszystkie razem...


... tworzą BARDZO radosny i kolorowy mix!


Tyle tu...


... kolorów...


... że czasem aż trzeba je policzyć :)


Ha! Ale nie samą bawełną żyje człowiek! Są też sztruksowe skrawki, a na nich radosne małpki :)


Przyznacie, wesoło? :)


Przy dodatkach też kolor i różnorodność. Są kwiatki, w tym ręcznie robiony, szydełkowy.


Są wesołe, dziecięce przypinki.


I, jak zawsze, kolorowe guziczki i inne "przydasie".


Cała masa!


:)


No dobra, czas już powiedzieć, kto tę paczuszkę koloru dostanie. Tadaaaaa... powodzenia życzymy Hally (Raczkowi)


A Was, jak zawsze, zapraszamy do kolejnej edycji. Tym razem jednak, z okazji wakacji, dajemy więcej czasu - zapisy potrwają aż do 15 sierpnia!!
Ale nie martwcie się, nie zostawimy Was tak długo bez zabaw i naszych tkanin, już w lipcu wystartuje nowa zabawa, w której zrealizować się bądą mogli zwłaszcza Ci, którym szycie drobiazgów aż tak bardzo nie pasuje, bo wolą formy większe ;)


Tymczasem przypominamy zasady zapisów do kolejnej edycji resztkowej zabawy:
1. Zgłaszajcie się następująco:
- aby wziąć udział w losowaniu w maju, należy dodać komentarz pod bieżącym wpisem zajawkowym. W komentarzu podajcie swój adres mailowy (o ile nie ma go w profilu), byśmy mogły się skontaktować z wybraną osobą. Zapisy trwają do piętnastego sierpnia do północy.
2. W połowie sierpnia przygotujemy skrawkowy zestaw, który pozostaje tajemnicą aż do chwili, gdy zostanie wysłany do wylosowanej osoby.
3. Po 15 sierpnia wylosujemy spośród zgłoszeń jedną osobę, która drogą mailową zostanie poproszona o podanie adresu, na który mamy przesłać skrawkowy pakiecik.
4. Po przekazaniu tkanin opublikujemy nową "zajawkę" na blogu i podamy termin wykonania zadania. Ten post będzie też służył zgłoszeniom do kolejnej edycji.
5. Po otrzymaniu pakietu nasza "skrawkowiczka" opublikuje wpis na blogu/facebooku z linkiem do Nitkowego bloga.
7. Zdjęcia efektów twórczych zmagań opublikuje na swoim blogu/facebooku i/lub prześle nam mailem. Zostają one zaprezentowane także na Nitkowym blogu.
8. Ochy, achy i zachwyty :)


Paczka zapakowana, leci do Hally. A my, nieustannie zachwycone Waszą kreatywnością, doczekać się nie możemy co powstanie z tych ścinków...

niedziela, 9 czerwca 2013

Spódnica na miarę... potrzeb!

Znacie to - chcecie coś uszyć, ale "wykrojowa" rozmiarówka zupełnie do Was nie pasuje? Tu za ciasno, tu za luźno (oby!), tu się marszczy...
Nitka zna sposoby i na to!
Konkretnie ta część Nitkowej ekipy - poznajcie Magdę!

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Magdy


Spokojnie - nie troi Wam się w oczach! To Magda dwoi się i troi na Nitkowych kursach, by nauczyć Was tego, co sama potrafi.
A potrafi wyczarować na przykład wspaniałe spódnice!


Nie tylko "na miarę" - i potrzeb i możliwości, ale jeszcze do tego niebanalne.Każda ma w sobie to "coś"!
Na przykład gustowną, dziewczęcą kokardkę.


I równie dziewczęcy fason.


Albo intrygujące zakładki...


... oplatające biodra niczym taśmy.


Bardzo nam się podoba, jak urozmaicają one ołówkowy, prosty fason.


A jeśli komuś tęskno do wody - są i fale!


Na zwiewnej zielonej spódniczce przed kolano :)


Jeśli chcecie poznać tajniki konstrukcji spódnicy, marzycie o tym, by już zawsze to "kiecka" dopasowywała się do Was, a nie Wy do niej... zapraszamy 29 i 30 czerwca. Na warsztatach w Nitce dowiecie się wszystkiego, co wiedzieć trzeba!

piątek, 7 czerwca 2013

I cała reszt(k)a - ujawnienie Szuflady ;)

Czy u Was też wreszcie pogoda zaczęła dawać radę? Nie traciłyśmy nadziei, bo Nitki nie tracą jej nigdy i oto wreszcie jest - ciepło! :)
Ale nie o pogodzie miałyśmy tu pisać...

Dostałyśmy w tym tygodniu zdjęcia cudów uszytych przez naszą ostatnią Resztkowiczkę. Tym razem rezygnujemy z naszej tradycyjnej mozaiki i wrzucamy zdjęcie grupowe, które przesłała nam Marta.

Wszystkie zdjęcia gotowych prac w tym poście są autorstwa
Szuflady w bloku

Szuflada w bloku... Intrygująca nazwa, przyznacie? Autorka bloga jednak bynajmniej nie tworzy do szuflady, o nie! I słusznie!
Za to wyciąga z niej wspaniałe zdjęcia :) Poznajcie naszą bohaterkę!

zdjęcie otrzymałyśmy dzięki uprzejmości Marty

Nasza Resztkowiczka to mama chłopca, na co dzień więc kolor różowy nie dominuje jej twórczości - nasze skrawki okazały się więc prawdziwą Misją!
Misją całkowicie udaną.

Na początek - praktycznie. Na pierwszy ogień idą poduszki na igły. Jedna powstała z myślą o mojej mamie, której poprzednią poduchę zrobiłam będąc w szkole podstawowej :) Czas najwyższy na nową!  - tak Marta napisała na swoim blogu. A my możemy jedynie powiedzieć, że pomysł świetny!


Co za dużo to niezdrowo? Nie w przypadku poduszek na igły! Powstały jeszcze dwie, kwiatkowe. Miały być zawieszkami... ale na zawieszki zawsze przyjdzie czas, prawda? :)


Niby takie same, a jednak ciut inne :)


Na chwilę odrywamy się od igieł - tak tak, wrócą tu jeszcze... - co nie znaczy, że będzie mniej praktycznie.
Miewacie problemy z zaśnięciem, np. w podróży? Albo z dospaniem o poranku, gdy słońce już bezlitośnie zagląda w okna? Oto rozwiązanie!


Opaska na oczy świetnie łączy w sobie mięciutką, welwetową czerwoną tkaninę i dość grubą bawełnę w kwiaty. Pięknie!


Kolejny praktyczny drobiazg - etui na empetrójkę z cieniutkiego filcu.


Zapinane na guziczki i sznurek.


Mała rzecz, a cieszy!


I oto wracają igły. Ta praca nas absolutnie oczarowała - połączeniem tkanin, kształtem, pomysłowością... Może też dlatego, że Nitki kochają... igły! :)
Zgrabne małe etui z kształtną klapką...


... otwiera się i ujawnia swoją tajemnicę...


Tak! To igłownik!


Bardzo praktyczny, bardzo pomysłowy i... bardzo pojemny. Teraz wszystkie igły zawsze już będą pod ręką.


Czas na rzeczy wciąż praktyczne, ale też dekoracyjne. Właścicielka Szuflady to fanka długich włosów i... gustownych dodatków. Nie dziwi więc to, że powstały opaska i gumka z kokardami, prawda?


Serduszka dołączone do skrawków stały się zaś inspiracją do powstania kompletu dekoracyjnego. Filcowej oprawki na świecę...


... i "serc na piku". I znów pomysł trafiony w dziesiątkę!


A na koniec - wisienka na torcie. A właściwie - guziczek na... babeczce!


Powstało bowiem całe stadko przesłodkich, różowych babeczek dla Szufladowego synka. Przepyszne!!


I bardzo nas cieszy, że się dołączone"przydasie" przydały :)


Trzeba tylko uważać gdy takie babeczki leżą na talerzu, bo można się pomylić i próbować je zjeść! :)


Tak, zdecydowanie udana misja!


Na koniec jeszcze dwa zdjęcia grupowe, bo nie możemy się oprzeć urodzie tego co Marta uszyła. A także urodzie tych grupowych zdjęć.


Bardzo pozytywny ten róż! :)


Dziękujemy Marcie za wspólną zabawę. Z pewnością nie raz jeszcze zajrzymy do Szuflady w bloku, a i Was zachęcamy, bo piękne siedzą w niej rzeczy :)
I oczywiście zapraszamy do kolejnej edycji, wciąż można się zapisywać, o tu.

niedziela, 2 czerwca 2013

Tkanina miesiąca - Boys will be boys!

W Nitce ogłaszamy, że Dzień Dziecka to za mało i przedłużamy świętowanie na cały czerwiec, a co! Kto nas powstrzyma? ;)

Z tej okazji od kilku dni pracowicie uzupełniamy w Nitkowym sklepie dział NOWOŚCI. Uzupełniamy o tkaniny różne-różniste, ale dziecięce w tym uzupełnianiu zajmują miejsce szczególnie ważne.

Lubimy szyć dla dzieci, a z tkaninami nie jest aż tak różowo na polskim rynku (zwłaszcza stacjonarnym). Szczególnie po macoszemu są chyba traktowani chłopcy. I choć - podajemy te informację chcąc uniknąć posądzeń o prywatę ;) - proporcje dziewczynek i chłopców w Nitkowym przychówku są idealnie zbilansowane, tym razem stawiamy na chłopców. 
Zatem - nie jedna, nie dwie, a cała masa chłopięcych tkanin miesiąca!! :)

ciężarówki beżowe >>klik<<

Na dobry początek - kolorowe (ale nie przesadnie!) ciężarówki na pięknym, beżowym tle.


Czyż każdy miłośnik dużych aut nie znajdzie tu czegoś dla siebie? Betoniarki, "straże", traktowy i wywrotki - jest w czym wybierać! No chyba, że nie podoba się tło? Mamy i na to radę - ciężarówki zostają, beż zmieniamy na błękit.

ciężarówki niebieskie >>klik<<

Zbyt dosłownie? Nie ma problemu! Autka w wersji bardziej symbolicznej, za to "dźwiękowe" znajdą się też :)

ciemnoszare "bip-bipy" >>klik<<

Całkiem wesoły princik, prawda?


Samochody - odhaczone! Czas spojrzeć w niebo!

samoloty niebieskie >>klik<<

 Aeroplany jak się patrzy! A do tego pasiaste pasy (startowe?) i samochody (czyżby obsługa lotniska?).


I tradycyjnie - dla tych, którym błękit z pomarańczem nie w smak - mamy wersję szaro czerrrwoną :)

samoloty szare >>klik<<


My widzimy te wzory dosłownie na wszystkim - na dodatkach (bardzo praktyczne są, zwłaszcza latem gdy czas wycieczek, małe chłopięce chlebaki!), akcesoriach do pokoju (organizer na ścianę może?), na pościeli (no sny będą wówczas pełne wrażeń, bankowo!) i na ubrankach (marzą nam się - dla osobistego Nitkowego Synka - szorty w bip-bipy :) )  

A jeśli chłopiec jeszcze przedkłada misie nad wszelkie "brum-brumy" to mamy coś na okres "przejściowy".

granatowe misie >>klik<<

Misie - są! Auta - są! Satysfakcja - gwarantowana! :) 


Zapraszamy zatem do Nitkowego sklepu, nowości znajdziecie zawsze tu. I przypominamy, że dla Czytelników bloga mamy specjalny rabat na hasło "blogasycentasy" :)